Prezydent Radomia wstrzymał inwestycje na lotnisku

Prezydent Radomia wstrzymał inwestycje na lotnisku
Możliwość komentowania Prezydent Radomia wstrzymał inwestycje na lotnisku została wyłączona, 11/03/2015, przez␣, w␣budownictwo, drogi, infrastruktura, inwestycje, mazowieckie

Prezydent Radomia zdecydował, że inwestycje i zakupy na lotnisku w Radomiu zostaną tymczasowo wstrzymane. Roczny koszt utrzymania lotniska w Radomiu wynosi 12 mln zł.

Prezydent mówił o konieczności restrukturyzacji i ograniczenia kosztów działalności lotniska, włącznie z ograniczeniem liczby zatrudnionych osób w spółce Port Lotniczy Radom. Obecnie spółka zatrudnia ponad 140 osób.

Prezydent zdecydował o tymczasowym wstrzymaniu nowych inwestycji i zakupów na lotnisku w Radomiu, do czasu aż nie będzie pewne, że rozpocznie się regularny ruch pasażerski.

Prezydent miasta zapowiedział współpracę z Przedsiębiorstwem Państwowym Porty Lotnicze (PPL) w kontekście zarządzania lotniskiem w Radomiu oraz z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT w kontekście operacji lotniczych. Według niego lotnisko w Radomiu mogłoby stanowić – jak to określił – port komplementarny dla lotniska w Warszawie.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Avatar
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.