W Poznaniu wynajmują apartamenty

W Poznaniu wynajmują apartamenty
Możliwość komentowania W Poznaniu wynajmują apartamenty została wyłączona, 19/06/2013, przez␣, w␣apartamenty, Headline, miasta, mieszkania, mieszkaniowe, nieruchomości, Poznań, raporty, sprzedaż, wielkopolskie, wynajem

Poznański rynek nieruchomości pełen jest sprzeczności. Z jednej strony, zdominowany jest przez transakcje sprzedaży mieszkań o stosunkowo małej powierzchni, w dość okazyjnej cenie. Z drugiej jednak posiada jedną z największych baz ekskluzywnych lokalizacji przeznaczonych pod wynajem, w których za nocleg zapłacimy nawet 500 zł.

Poznaniacy kupują kawalerki

W Poznaniu sprzedaję się głównie lokale o małej powierzchni. – W ostatnich miesiącach obserwujemy duży popyt na kawalerki – zarówno te z rynku wtórnego, jak i pierwotnego – twierdzi Monika Bacik, ekspert  Metrohouse w Poznaniu.Jest to często uwarunkowane sytuacją demograficzną i ekonomiczną Polaków. Wiele osób przeprowadza się w celach zarobkowych, sprzedając droższe i większe mieszkania, by kupić te małe i tanie. Wszystko ze względu na stosunkowo wysokie koszty utrzymania. – Średnie ceny za mieszkania w Poznaniu nie należą bowiem do najmniejszych. Za jeden metr kwadratowy zapłacimy tu bowiem 4927 zł – dodaje ekspert Metrohouse.

Popyt na luksus

Jednak poznański rynek nieruchomości to nie tylko małometrażowe kawalerki. Wyróżnia się on bazą ekskluzywnych nieruchomości przeznaczonych na wynajem zarówno krótkookresowy. Związane jest to z długą tradycją organizowanych w tym mieście targów, kongresów i spotkań biznesowych. W ofercie dominują bowiem duże mieszkania i apartamenty, gdzie za nocleg trzeba zapłacić od 50 do 500 złotych.

Photo by Radomil (CC-BY)

Omnie Marta Kosińska

Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.