Poznaj planowane inwestycje hotelowe na Pomorzu

Poznaj planowane inwestycje hotelowe na Pomorzu
Możliwość komentowania Poznaj planowane inwestycje hotelowe na Pomorzu została wyłączona, 19/04/2014, przez␣, w␣Headline, komercyjne, usługowe

Jedną z kluczowych lokalizacji hotelowych na mapie Polski jest Pomorze. Duże zainteresowanie turystów oraz klientów biznesowych sprawia, że kolejni inwestorzy chcą lokować tu swoje projekty.

Największa zlokalizowana inwestycja hotelowa zlokalizowana jest w województwie pomorskim będzie zlokalizowana przy ulicy Haffnera na terenie dawnego Lucky Hotels.To kompleks mieszkaniowo-biurowo-hotelowy. Projekt zamierza realizować firma Polnord. Jego budowa jest jednak wstrzymana od kilku lat. Robocza nazwa inwestycji to Hotel Park Haffnera. Łącznie miało powstać nawet 360 pokoi hotelowych na powierzchni 26 tys. mkw.

W czerwcu br. zakończy się budowa hotelu zakończy się budowa hotelu Grand Lubicz w Ustce. To pięciogwiazdkowy hotel z zapleczem spa i częścią uzdrowiskową . W inwestycji powstanie łącznie 310 pokoi hotelowych oraz apartamentów.

Hotel należący do sieci Mariott Courtyard jest realizowany w ramach projektu Gdynia Waterfront. Inwestorem kompleksu biurowo-hotelowego jest Swedecenter. Czterogwiazdkowy obiekt będzie składał się z 201 pokoi hotelowych oraz centrum konferencyjnego. Koncepcję budowy przygotowała pracownia Fort. Inwestycja zlokalizowana jest między centrum Gemini a wieżowcem Sea Towers.

Firma Bauhaus Investment rozpoczęła w Sopocie budowę nowego hotelu o nazwie Jantar. Trzygwiazdkowy projekt będzie oddany do użytku w czerwcu 2014 r. Na terenie dawnego sanatorium przy ul. Haffnera powstanie 138 pokoi w standardzie trzy- i czterogwiazdkowym. Łączna powierzchnia inwestycji to 6,2 tys. mkw.

Około 130 pokoi hotelowych powstanie również w ramach inwestycji Bałtyckiego Centrum Biznesu – BCB Business Park. Powierzchnia całkowita obiektu ma wynieść 9230 mkw., z czego pokoje zajmą 4200 mkw. Oprócz pokoi noclegowych projekt zakłada powstanie m.in. budynków biurowych.

W 2014 roku zakończy się realizacja hotelu sieci Puro na Wyspie Spichrzów w Gdańsku. Inwestycja zakłada powstanie 96 pokoji hotelowych w standardzie trzygwiazdkowym. Łączna powierzchnia użytkowa na 11 kondygnacjach to 5,6 tys. mkw.

Kolejny obiekt hotelowy powstanie na terenie budowanego obecnie dworca PKP w Sopocie. Projekt zakłada realizację 70 pokoi. Budowa rozpocznie się w marcu 2014 r.

W ciągu najbliższych miesięcy zakończy się także budowa hotelu Tristan w Kątach Rybackich. Czterogwiazdkowy obiekt zaproponuje swoim gościom m.in. 57 pokoi, basen wewnętrzny i zewnętrzny, SPA, sauny, grotę solną i strefę fitness. Na terenie obiektu dostępnych będzie 75 miejsc parkingowych.

Więcej inwestycji hotelowych na Pomorzu znajdziesz TUTAJ

Omnie Anna Prorok

Avatar
Współpracuje z portalem szybko.pl od 2012 jako ekspert w dziedzinie Nieruchomości na codzień . Zajmuje się redakcją newsów działów Polska, Regiony i Świat. W 2014 uczestniczyła w Targach Mieszkań i Domów organizowanych przez Nowy Adres jako prowadząca seminarium pt. Mieszkanie dla Młodych w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.