Pożar tzw. pekinu

Pożar tzw. pekinu
Możliwość komentowania Pożar tzw. pekinu została wyłączona, 16/11/2015, przez␣, w␣Headline, mieszkania, mieszkaniowe, Śródmieście, Warszawa

W wyniku pożaru stuletniej kamienicy Krongolda tzw. pekinu spłonął jej dach. Spaliło się ok. 100 mkw. powierzchni budynku. Na szczęście nie było osób poszkodowanych.

W akcji wzięło udział 19 zastępów straży pożarnej, praca strażaków trwała kilka godzin. Niewykluczone, że mogło to być podpalenie, ponieważ budynek był odłączony od mediów, więc nie mogło dojść do zwarcia elektrycznego. Rano wciąż zamknięta dla ruchu była ulica Żelazna między ul. Złotą a Al. Jerozolimskimi.

Budynek pochodzi z końca XIX wieku.  Z użytkowania został wyłączony w 2003 roku. W lutym tego roku budynek trafił w ręce krakowskiej spółki celowej Czerwone Maki. Kamienica jest wpisana do rejestru zabytków. Swoją nazwę „pekin”  zawdzięcza przeludnieniu.

Sprawdź ceny najmu powierzchni komercyjnej

Źródło: wyborcza.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Avatar
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.