Powstanie droga ekspresowa S-7 od Lubnia do Rabki Zdroju

Powstanie droga ekspresowa S-7 od Lubnia do Rabki Zdroju
Możliwość komentowania Powstanie droga ekspresowa S-7 od Lubnia do Rabki Zdroju została wyłączona, 25/12/2014, przez␣, w␣budownictwo, drogi, Headline, infrastruktura, inwestycje, małopolskie

Wojewoda małopolski Jerzy Miller przekazał Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie pozwolenie na realizację inwestycji drogowej. Dotyczy ona budowy odcinka drogi S7 z Lubnia do Rabki, tzw. Zakopianki.

Etap przygotowania dokumentacji okazał się bardzo trudny, przyjęty projekt jest trzecią próbą zatwierdzenia inwestycji. Budowa tego odcinka Zakopianki to ogromne wyzwanie, ze względu na ukształtowanie terenu.

Zakopianka to jedna z najbardziej zatłoczonych dróg w Małopolsce. W ramach inwestycji powstanie droga ekspresowa S-7 od Lubnia do Rabki Zdroju (15,83 km) oraz odcinek drogi krajowej nr 47 z Rabki Zdroju do Chabówki (0,87 km). GDDKiA ogłosiła już przetargi na wykonanie prac budowlanych – oferty można składać do połowy lutego 2015.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

 

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Avatar
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.