Powitaj wiosnę na tarasie

Powitaj wiosnę na tarasie
Możliwość komentowania Powitaj wiosnę na tarasie została wyłączona, 03/04/2013, przez␣, w␣architektura i design, ECO, Uncategorized

Deska_tarasowa_to_estetyka_i_wygoda._Fot._PlastivanCoraz dłuższe dni i pierwsze promienie słońca sprawiają, że otwieramy szeroko okna, wylegamy na tarasy i balkony, by po długiej zimie rozkoszować się ładną pogodą.

 

Nic bardziej nie cieszy oka niż odświeżony na wiosnę taras. Od działań podjętych teraz zależy, gdzie będziemy spędzać wiosenne weekendy czy leniwe letnie popołudnia. Jak możemy zaaranżować tą najbardziej prywatną z przestrzeni, by była wygodna, komfortowa, trwała i przede wszystkim bezpieczna?

 

Nie tylko estetyka

Podstawą komfortu staje się wybór odpowiedniej jakości materiałów. Meble wypoczynkowe, kwiaty, i nastrojowe oświetlenie to tylko dodatki, który cieszą oko. Jednak podstawą bezpieczeństwa są ekologiczne, dostosowane do wymagań dużej rodziny materiały użyte do wykonania tarasu oraz funkcjonalne rozwiązania aranżacyjne. A więc swobodne i szerokie wyjście, brak wysokiego progu, który utrudni transport np. wózka lub stanie się zagrożeniem dla małych, niepewnie trzymających się na nogach dzieci. Sam taras powinien być praktyczny. Oznacza to, że będzie łatwy w utrzymaniu, niewymagający konserwacji czy szczególnej atencji. Na co dzień liczą się szczegóły, jak bezproblemowo dająca się czyścić powierzchnia, dzięki której błoto, opady, czy zdobycze domowych pupili nie wyprowadzą nas z równowagi. – System desek tarasowych Duofuse, wykonany z kompozytu drewnianego, to rozwiązanie łączące estetykę i wygodę. W tarasach przydomowych liczy się też bezpieczeństwo, dlatego deska Duofuse jest ryflowana, co daje jej właściwości antypoślizgowe – mówi Błażej Korzeniewski z firmy Plastivan. Oprócz właściwości fizycznych, ważny jest również skład chemiczny danego materiału i jego oddziaływanie na środowisko naturalne. – Produkty z kompozytu nie zawierają ołowiu, są wykonane z materiałów neutralnych dla alergików, posiadają wszystkie konieczne atesty – dodaje Korzeniewski. Większość z nas nie zwraca uwagi na te detale decydując się na wykończenie tarasu. Nie jesteśmy świadomości, że mają one duży wpływ na użytkowanie przestrzeni wokół domu.

 

Niebagatelną sprawą w tym kontekście wydaje się wybór odpowiednich drzwi tarasowych. Przede wszystkim chodzi o bezpieczeństwo i wygodę samych użytkowników. Na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim na pozorne detal, np. próg, który można schować w podłodze. – Dzięki niskim progom aluminiowym eliminujemy ryzyko potknięcia, bezproblemowo wjedziemy na taras wózkiem inwalidzkim, czy umożliwiamy swobodne poruszanie się dzieciom w „chodakach” – mówi Zbigniew Krym doradca techniczno – handlowy z firmy Nexbau, specjalizującej się w stolarce otworowej.  Bezpieczeństwo to także zabezpieczenie przed intruzami. – Dla komfortu naszych klientów w drzwiach tarasowych stosujemy standardowo 4 zaczepy antywyważeniowe, które utrudniają włamanie się do mieszkania – dodaje Z. Krym. Kolejną istotną cechą, szczególnie przy dużych przeszkleniach, staje się energooszczędność. Dlatego warto wybierać produkty i materiały cechujące się wysoką izolacyjnością termiczną i akustyczną, aby zabezpieczyć dom przed dużymi stratami ciepła i gwarem ulicy.

 

Taras to przestrzeń, która może nam służyć przez lata. Dlatego przygotowując się do wiosennego relaksu warto zwrócić uwagę nie tylko na estetyczny wygląd, który jest synonimem statusu, ale także na funkcjonalność użytych rozwiązań i bezpieczeństwo zastosowanych materiałów. To niezbędne czynniki, by cieszyć się wygodą i komfortem przez długi okres.

Omnie Plastivan

Plastivan Polska jest oddziałem belgijskiej firmy, która od ponad 40 lat zajmuje się produkcją i dystrybucją profili budowlanych i wykończeniowych z PVC do rozmaitych zastosowań. Na polskim rynku firma działa od 1993 roku. Produkty Plastivanu powstają na nowoczesnych liniach produkcyjnych, przy użyciu materiałów najwyższej jakości. Plastivan zaopatruje przede wszystkim firmy zajmujące się dystrybucją materiałów wykończeniowych oraz hurtownie budowlane. Współpracuje również z firmami wykonawczymi.