Poszukiwana wielka płyta i mieszkania do remontu

Poszukiwana wielka płyta i mieszkania do remontu
Możliwość komentowania Poszukiwana wielka płyta i mieszkania do remontu została wyłączona, 12/10/2012, przez␣, w␣Łódź, miasta, mieszkania, mieszkaniowe, nieruchomości, raporty

Na łódzkim rynku mieszkaniowym od pewnego czasu największym zainteresowaniem cieszą się stosunkowo tanie mieszkania w wielkiej płycie. Przedmiotem sprzedaży są zwykle mieszkania jedno- lub dwupokojowe o metrażu od 25 do 45 m kw. Od kilku miesięcy obserwujemy zmniejszony napływ nowych klientów poszukujących mieszkań. W dalszej perspektywie taka sytuacja może oznaczać konieczność dalszego obniżania cen przez oferentów. W porównaniu do innych miast ceny mieszkań w Łodzi są na niskim poziomie, np. średnia cena mieszkania w wielkiej płycie – w standardzie nazywanym potocznie „do odświeżenia” to teraz tylko ok. 3500 zł za m kw. Wzmożonym zainteresowaniem cieszą się również mieszkania w remontowanych kamienicach, które zazwyczaj znajdują się w początkowych fazach remontu (zawierającego wymianę wszystkich instalacji, podłączenie ogrzewania miejskiego, remont elewacji, dachu itp.). Popyt na takie mieszkania wynika z niskich cen – średni koszt 1 m kw. mieszkania do generalnego remontu w takim właśnie budynku to ok. 2500 zł.

Komentarz Roberta Korneckiego, dyrektora Metrohouse & Partnerzy  w Łodzi

Tagi:␣
front

Omnie Marcin Jańczuk

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego oraz podyplomowych studiów w Szkole Głównej Handlowej i Wyższej Szkole Gospodarowania Nieruchomościami. 10 lat doświadczenia w branży nieruchomości (m.in. pośrednictwo, wyceny i analizy nieruchomości). Dyrektor w Metrohouse S.A. Współautor Raportu Polski Rynek Nieruchomości. Stały współpracownik mediów, bloger: mieszkaniowy.bblog.pl oraz okiemmetrohouse.wordpress.com.