Ponad 80% Polaków mieszka w swoich mieszkaniach

Ponad 80% Polaków mieszka w swoich mieszkaniach
Możliwość komentowania Ponad 80% Polaków mieszka w swoich mieszkaniach została wyłączona, 24/11/2015, przez␣, w␣budownictwo, domy, Headline, mieszkania, mieszkaniowe, nieruchomości

Aż 83% Polaków mieszka w nieruchomości, która jest ich własnością. Wśród krajów europejskich wyższy wskaźnik notują jedynie Rumunia, Słowacja, Chorwacja i Litwa. Jednak to, że mieszkamy w swoim mieszkaniu czy domu nie oznacza od razu lepszej jakości życia – informuje Michał Kisiel, analityk Bankier.pl.

Zamożniejsze od Polski kraje, takie jak Niemcy czy Austria odnotowują wynik na poziomie odpowiednio 52 i 57%. Bardziej popularny jest tam najem mieszkania, który oznacza większą mobilność. W Polsce ponad połowa (55%) Polaków żyje w domach. Wskaźnik ten jest najwyższy w Wielkiej Brytanii, Chorwacji i Belgii. Co ciekawe z badań Eurostatu z 2014 r. wynika, że Polska jest na trzecim miejscu pod względem krajów, które zmagają się z ciasnotą. Aż 44% z nas nie ma odpowiedniej przestrzeni do życia.

Informacje o najnowszych inwestycjach znajdziesz TUTAJ

Źródło: bankier.pl

fot. pixabay.com

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.