Polskie materiały budowlane popularne za granicą, ale…

Możliwość komentowania Polskie materiały budowlane popularne za granicą, ale… została wyłączona, 06/06/2013, przez␣, w␣Europa, marketing nieruchomości, nieruchomości, świat

1319142_39992742…słabo rozpoznawalne. Rzadko, który klient wie, że kupiony przez niego towar pochodzi z kraju nad Wisłą. 

Według badań przeprowadzonych przez ASM-Centrum Badań i Analiz Rynk wśród przedsiębiorców i ekspertów z sześciu krajów uznawanych za najlepsze dla eksportu polskiej branży budowlanej. W Niemczech, Czechach, Szwecji, Rosji, Kazachstanie i na Ukrainie zapytano  między innymi o to, jak oceniają nasze produkty, czym kierują się przy wyborze, jakie znają marki, albo jakie produkty z Polski szczególnie cenią i z których korzystają.

Największym problemem polskich produktów okazała się ich słaba rozpoznawalność. We wszystkich krajach, poza Szwecją, ankietowani stwierdzili, że są one popularne, klienci ich szukają, jednak tylko w Kazachstanie i na Ukrainie są zazwyczaj świadomi faktu, że pochodzą one z Polski.

Dlaczego tak się dzieje? Winę w dużej mierze ponoszą sami producenci, nie oznaczając swoich produktów w odpowiedni sposób. Przykładem mogą być Szwedzi, którzy sami zauważyli, że opakowania produkty nawet nie sugerują pochodzenia polskiego. Z kolei w Niemczech takie ukrywanie miejsca wytworzenia wynika z obawy przed ciągle funkcjonującymi w społeczeństwie stereotypami odnośnie wyrobów z Polski, których istnienie potwierdzali sami badani. Należy jednak dodać, że ocena samych zainteresowanych czyli przedsiębiorców  zmieniała się po styczności z polskimi wyrobami, a dowiadywali się o nich głównie dzięki tak zwanemu marketingowi szeptanemu

Źródło:

http://www.pb.pl/

Tagi:␣
front

Omnie Anna Prorok

Współpracuje z portalem szybko.pl od 2012 jako ekspert w dziedzinie Nieruchomości na codzień . Zajmuje się redakcją newsów działów Polska, Regiony i Świat. W 2014 uczestniczyła w Targach Mieszkań i Domów organizowanych przez Nowy Adres jako prowadząca seminarium pt. Mieszkanie dla Młodych w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.