Polskie domy szkodliwe dla środowiska

Polskie domy szkodliwe dla środowiska
Możliwość komentowania Polskie domy szkodliwe dla środowiska została wyłączona, 23/06/2014, przez␣, w␣domy, ECO, Headline, mieszkaniowe, nieruchomości

Jak informuje www.rp.pl, nawet 70 proc. domów jednorodzinnych w Polsce nie spełnia podstawowych wymogów w zakresie termoizolacji. Jak podaje Instytut Ekonomii Środowiska: – Efektem tego jest dramatyczne zanieczyszczenie powietrza w całej Polsce. Niski poziom efektywności energetycznej domów jednorodzinnych stanowi zagrożenie dla zdrowia i komfortu życia Polaków.

Prawie 70 proc. domów jednorodzinnych jest ogrzewanych węglem i innymi paliwami stałymi. Często, bo w 85 proc. przypadków, są to piece zasypowe. Jak przestrzegają eksperci, jest to główna przyczyna tak wysokiego stężenia zanieczyszczeń w polskich miastach, m.in. w Krakowie, Katowicach czy Zakopanem.

W raporcie Europejskiej Agencji Środowiska z ubiegłego roku sześć polskich miast znalazło się w pierwszej dziesiątce najbardziej zanieczyszczonych metropolii europejskich.

Sprawdź aktualne ceny mieszkań i domów w Polsce

Źródło: www.tvn24.pl

Photo by NISHIGUCHI (CC-BY)

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.