Polska wynajmuje rekordowo dużo magazynów

Polska wynajmuje rekordowo dużo magazynów
Możliwość komentowania Polska wynajmuje rekordowo dużo magazynów została wyłączona, 24/02/2012, przez␣, w␣komercyjne, magazynowe, nieruchomości

Na 3,2 mln mkw. magazynów wynajętych w ubiegłym roku w Europie Środkowej aż 60 proc. to powierzchnie wynajęte w Polsce. Popyt na tego typu nieruchomości stale wzrasta, a zeszłoroczny wynik przebija nawet okres boomu na wynajem w 2008 r., kiedy to wynajęto 2,8 mln mkw. magazynów.

Według obliczeń firmy Cushman & Wakefield, w 2011 r. popyt na wynajem magazynów wzrósł o 34 proc. w porównaniu do wcześniejszego roku. Jak informuje Ferdinand Hlobil z C&W: – Wzrost popytu na wysokiej jakości powierzchnie logistyczno-produkcyjne w Europie Środkowej wynika z zaufania firm do tego rynku. Poza tym do mocnych stron Europy Środkowej należy zaliczyć stosunkowo tanią siłę roboczą, bliskość stabilnych rynków zachodnioeuropejskich oraz potencjał dalszego wzrostu rynków konsumenckich w tym regionie.

Źródło: www.ekonomia24.pl

Photo by Navi Necest (CC-BY) 

Tagi:␣
adautor

Omnie Anna Gadzina

Avatar
Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.