Polska na trzecim miejscu

Możliwość komentowania Polska na trzecim miejscu została wyłączona, 18/10/2011, przez␣, w␣biurowe, Europa, komercyjne, kredyty, magazynowe, nieruchomości, przemyslowe, raporty, świat

Polska znalazła się na trzecim miejscu w rankingu finansowania projektów w sektorze nieruchomości krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Raport został przygotowany przez firmę KPMG.

Według raportu, sytuacja na rynku nadal jest niepewna, choć w ciągu ostatniego roku można zaobserwować wzrost finansowania inwestycji przez banki.

Wzrosła też liczba zawieranych transakcji. Jednak większość z nich dotyczy najwyższej jakości klas aktywów przychodowych w krajach osiągających lepsze wyniki.

Największą popularnością w Polsce, Czechach i Rumunii cieszą się inwestycje biurowe. Na Węgrzech i w Serbii banki chętnie kredytują inwestycje handlowe. Natomiast w Słowenii, Bułgarii i krajach bałtyckich banki najczęściej udzielają pożyczek na nieruchomości związane z sektorem przemysłowym i logistyką.

Źródło: bankier.pl

 

Omnie Justyna Kostrzewska

Avatar
Specjalista ds. PR i marketingu w firmie Szybko.pl Sp. z o.o. od czerwca 2009 r. do lipca 2012 r. Jeden z redaktorów serwisu abcNieruchomości.pl. Absolwentka filologii rosyjskiej i etnologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz Podyplomowego Studium Public Relations.