Polska liderem Europy Środkowo-Wschodniej

Polska liderem Europy Środkowo-Wschodniej
Możliwość komentowania Polska liderem Europy Środkowo-Wschodniej została wyłączona, 02/01/2013, przez␣, w␣inwestycje, komercyjne, miasta, nieruchomości

Według ekspertów z firmy Jones Lang LaSalle Polska jest najaktywniejszym rynkiem w Europie Środkowo-Wschodniej. W 2012 r. inwestorzy wydali na rynku nieruchomości ok. 2,5 mld euro.

Głównym wabikiem dla biznesmenów są nieruchomości komercyjne. –Polska jest atrakcyjnym rynkiem dla inwestorów lokujących swój kapitał w nieruchomości komercyjne. Popyt na powierzchnie biurowe i handlowe utrzymywał się w mijającym roku na wysokim poziomie, a na rynku powierzchni magazynowych nastąpiła stabilizacja – dodaje Colin Waddell z CBRE.

Eksperci uważają, że polski rynek kolejny raz udowodnił, że jest odporny na kryzys. Do najważniejszych transakcji minionego roku zalicza się m.in. sprzedaż budynku Warsaw Financial Centre i kupno budynku IBC przez fundusz DEKA.

Źródło: www.ekonomia24.pl

Photo by Galiniak (CC-BY)

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.