Polska liderem Europy Środkowej

Polska liderem Europy Środkowej
Możliwość komentowania Polska liderem Europy Środkowej została wyłączona, 13/11/2013, przez␣, w␣Europa, Headline, inwestycje, komercyjne, świat

Jak informuje Łukasz Lorencki, ekspert z Grupy Rynków Kapitałowych w Cushman & Wakefield, Polska wciąż jest liderem na rynku inwestycyjnym w Europie Środkowej. W III kwartale tego roku udział naszego kraju w tym segmencie rynku wyniósł ok. 66 proc.

Jak przyznaje Lorencki, poważnym graczem na rynku są także Czechy. Ich atutem są bardzo atrakcyjne nieruchomości w stolicy kraju, w Pradze. To jednak nie wystarczy, by w krótkim czasie wysunąć się na pozycję lidera w rejonie.

W Polsce chętnie inwestują obcokrajowcy. Najczęściej są to Niemcy (w tym roku ich udział w transakcjach to ok. 31 proc.) oraz Amerykanie (17 proc.). Jak twierdzi ekspert, gospodarka polska jest jedną z najszybciej rozwijających się w Unii Europejskiej: „Dobre fundamenty ekonomiczne napędzają rozwój rynku biurowego, handlowego czy magazynowego, a silny rynek najmu jest największym magnesem dla inwestorów”.

Źródło: www.ekonomia.rp.pl

Photo by Robert Parma (CC-BY)

Omnie Anna Gadzina

Avatar
Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.