Polacy oszczędzają coraz częściej

Polacy oszczędzają coraz częściej
Możliwość komentowania Polacy oszczędzają coraz częściej została wyłączona, 17/11/2015, przez␣, w␣finanse, Headline, inwestycje, kredyty, porady

Badania Fundacji Kronenberga potwierdzają, że od 2013 r. zwiększył się odsetek Polaków, którzy systematycznie oszczędzają pieniądze. Odsetek osób, które na bieżąco wydają swoje dochody wynosi 47% i jest to prawie 15% spadek w porównaniu z ubiegłymi latami.

Z raportu Fundacji Kronenberga wynika, że liczba osób, które systematycznie oszczędzają zwiększyła się dwukrotnie od 2008 roku. Spadł natomiast odsetek osób, które deklarowały, że nie mają żadnych nadwyżek finansowych. 59% dorosłych Polaków stara się coś odłożyć. Ale czy odkładanie pieniędzy jest równoznaczne z ich oszczędzaniem?

Świadome oszczędzanie od odkładania różni się tym, że pieniądze się lokuje czy inwestuje. Przyjmuje się, że przeciętny Polak odłożył 12 tys. zł.

Najnowsze informacje o inwestycjach znajdziesz TUTAJ

Źródło: bankier.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Avatar
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.