Polacy marzą o domach, nie mieszkaniach

Polacy marzą o domach, nie mieszkaniach
Możliwość komentowania Polacy marzą o domach, nie mieszkaniach została wyłączona, 24/10/2012, przez␣, w␣domy, inwestycje, miasta, mieszkania, mieszkaniowe, nieruchomości, regiony

Nawet 80 proc. Polaków wolałoby kupić dom niż mieszkanie. Większość osób ankietowanych przez Bank Millenium wybrałoby mieszkanie pod miastem, a nie w centrum miasta (6 proc. odpowiedzi), czy w bloku (12 proc. odpowiedzi).

Według zeszłorocznego Narodowego Spisu Powszechnego polskie wsie zyskały dodatkowe pół miliona mieszkańców, natomiast miasta straciły 200 tys. osób. Przez kolejne 20 lat trend ten ma się utrzymywać; wyjątkiem będą Warszawa i Kraków, które nie będą się wyludniały.

Przeszkodą w posiadaniu własnego domu jest przede wszystkim cena. Co drugi nabywca chciałby kupić nieruchomość za cenę niższą niż 200 tys. zł. Jest to praktycznie niemożliwe, zwłaszcza w stolicy, gdzie dopiero za cenę do 400 tys. zł można znaleźć niewielki dom.

Źródło: inwestycje.pl

Photo by Roman Andrzej Kargul (CC-BY)

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.