Polacy kupują coraz mniejsze domy

Możliwość komentowania Polacy kupują coraz mniejsze domy została wyłączona, 02/04/2013, przez␣, w␣domy, marketing nieruchomości, mieszkaniowe, raporty

Obecnie największym zainteresowaniem cieszą się 150 mkw  budynki, postawione po 2000 roku, które kosztują około 500 tys. złotych. Zmniejsza się metraż kupowanych przez Polaków domów. W 2012 roku średnio wynosił 152 mkw. Okazuje się jednak, że aż 29 procent wszystkich transakcji stanowią budynku o metrażu większym niż 200 mkw. Głównym powodem takiego stanu rzeczy jest niechęć do zaciągania wysokich zobowiązań kredytowych, problemy z finansowaniem zakupu kredytem, a także większe zainteresowanie niewielkimi segmentami, podczas gdy do niedawna domy wolno stojące cieszyły się największym zainteresowaniem.

 Nie bez znaczenia są też koszty utrzymania domu. Przy dużych powierzchniach i braku nowoczesnych systemów grzewczych opłaty za ogrzewanie mogą być znaczącym obciążeniem dla rodzinnych budżetów.

Źródło:

http://www.ekonomia24.pl

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Anna Prorok

Avatar
Współpracuje z portalem szybko.pl od 2012 jako ekspert w dziedzinie Nieruchomości na codzień . Zajmuje się redakcją newsów działów Polska, Regiony i Świat. W 2014 uczestniczyła w Targach Mieszkań i Domów organizowanych przez Nowy Adres jako prowadząca seminarium pt. Mieszkanie dla Młodych w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.