Pociąg Chiny-Łódź pojedzie raz na tydzień

Możliwość komentowania Pociąg Chiny-Łódź pojedzie raz na tydzień została wyłączona, 22/05/2013, przez␣, w␣inwestycje, Łódź, łódzkie, miasta, regiony

łódź by HuBarOd stycznia na trasie Chiny-Łódź kursuje pociąg towarowy. Niedawno spółka-operator zadecydowała, że będzie to regularne połączenie. Firma Chengdu Hatrans YHF Intermodal Logistics liczy na rosnące zainteresowanie kursem, a w przyszłości ma zbudować terminal przeładunkowy.

Nowe połączenie ma duże znaczenie logistyczne. Pociąg jedzie tylko dwa tygodnia. W tym czasie przemierza sześć państw. Do tej pory taka odległość była pokonywana w ok. 40 dni. Dodatkowym argumentem przemawiającym za trafnością inwestycji jest fakt, że koszt transportu kolejowego jest niższy od lotniczego i wodnego.

Jak zachwala Sofiane Rachedi z chińskiej spółki  – Łódź jest do tego bardzo dobrym miejscem. Powierzchnie magazynowe są tu o jedną trzecią tańsze niż na zachodzie Europy. Ważna jest też bliskość dwóch dużych miast – Warszawy i Łodzi. Spodziewamy się, że właśnie pomiędzy nimi będą lokowane inwestycje.

Źródło: wyborcza.biz

Photo by HuBar (CC-BY)

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.