Po co kupujemy mieszkania?

Po co kupujemy mieszkania?
Możliwość komentowania Po co kupujemy mieszkania? została wyłączona, 13/05/2014, przez␣, w␣Headline, miasta, mieszkaniowe, nieruchomości

Portal Domy.pl spytał nabywców mieszkań o to, dlaczego decydują się na tak poważny zakup. Z raportu wynika, że 38 proc. osób chce się usamodzielnić, 36 proc. chce polepszyć swoje warunki mieszkaniowe, a 17 proc. badanych traktuje to jako inwestycję. Prawie co 10. osoba deklaruje, że mieszkanie kupuje dla kogoś innego.

Jak ocenia Jakub Potocki, analityk w Lion’s Bank, inwestycje mieszkaniowe są korzystne i bezpieczne: – Obecnie niskie stopy procentowe nie sprzyjają trzymaniu pieniędzy na lokatach. Zakup nieruchomości jest atrakcyjniejszą formą inwestowania. Rentowność wynajmu mieszkań wynosi średnio 4-6 proc., a kawalerki w Łodzi czy Katowicach może sięgnąć nawet 10 proc. W przypadku lokat to maksymalnie 3 proc.

Sprawdź aktualne ceny mieszkań w Warszawie

Źródło: www.wp.pl

Photo by Wistula (CC-BY)

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.