Plan ZTM: ile linii zniknie?

Możliwość komentowania Plan ZTM: ile linii zniknie? została wyłączona, 25/03/2013, przez␣, w␣inwestycje, lokalne, mazowieckie, miasta, regiony, Warszawa

116 by aktronZarząd Transportu Miejskiego przedstawił plany zmniejszenia liczby autobusów: zlikwidowanych będzie 10 linii. Wszystko związane jest z cięciami budżetowymi i mniejszym o 190 mln zł wsparciem z budżetu miasta.

Linie, które zostaną zlikwidowane to: 130, 151, 175, 195, 202, 228, 302, 410, 422 i 510. Wiele linii będzie miało skrócone trasy.

– Warto wyjaśnić, że układ linii komunikacyjnych w Warszawie stanowi system naczyń połączonych – niemal każda jego modyfikacja pociąga za sobą konieczność dalszych zmian. Stąd np. likwidacja jednej konkretnej linii wymusza wprowadzenie dodatkowo zmian, które pozwoliłyby na zastąpienie jej w układzie. Wszystko po to, by pasażerowie, nawet jeśli będą się musieli przesiadać, nie stracili możliwości korzystania z połączeń na „swojej” trasie – można przeczytać w specjalnym oświadczeniu ZTM.

Źródło: www.tvnwarszawa.pl

Photo by aktron/ wikimedia commons

Tagi:␣
adautor

Omnie Anna Gadzina

Avatar
Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.