Plac Trzech Krzyży jak nowojorska Piąta Aleja

Plac Trzech Krzyży jak nowojorska Piąta Aleja
Możliwość komentowania Plac Trzech Krzyży jak nowojorska Piąta Aleja została wyłączona, 27/11/2013, przez␣, w␣handlowe, Headline, komercyjne, nieruchomości, Śródmieście, Warszawa

Biurowiec przy pl. Trzech Krzyży po zmianach ma stać się symbolem luksusu.

Z luksusowymi markami odzieżowymi kojarzą się w Polsce dwa nazwiska: Mazgaj i Likus. Wkrótce dołączy do nich również Jan Kulczyk. Firma Kulczyk Silverstein Properties (KSP), która w marcu za około 50 mln EUR kupiła zajmujący prawie całą wschodnią pierzeję placu Trzech Krzyży biurowiec Holland Park, zamierza stworzyć tu namiastkę nowojorskiej Piątej Alei. Przy okazji zmieni jego nazwę na Ethos.

Jak twierdzi Piotr Krawczyński, członek zarządu firmy KSP Na placu Trzech Krzyży przecinają się najważniejsze szlaki biznesowe, handlowe i turystyczne. „To prawdziwe serce miasta. Zamierzamy wpisać ten budynek w mapę Warszawy w zupełnie nowej roli. Za kilkanaście miesięcy Ethos będzie najbardziej prestiżowym i rozpoznawalnych adresem łączącym biznes i handel. Chcemy, żeby był początkiem high street z prawdziwego zdarzenia, miejscem, którego dziś brak, a na które stolica zasługuje.”

 Spółka najbogatszego Polaka Jana Kulczyka i amerykańskiego potentata budowlanego Larry’ego Silversteina spodziewa się uzyskać pozwolenie na budowę na początku przyszłego roku. Razem z biurami architektonicznymi Chapman Taylor i Maas Projekt kończą szczegóły projektu.

Ponoć już zgłaszają się do nas potencjalni najemcy, szukający absolutnie najlepszej jakości i lokalizacji. Nowy standard i wizerunek kompleksu ma przyciągnąć najbardziej luksusowe marki, także te, których nie ma jeszcze na polskim rynku.

Omnie Anna Prorok

Avatar
Współpracuje z portalem szybko.pl od 2012 jako ekspert w dziedzinie Nieruchomości na codzień . Zajmuje się redakcją newsów działów Polska, Regiony i Świat. W 2014 uczestniczyła w Targach Mieszkań i Domów organizowanych przez Nowy Adres jako prowadząca seminarium pt. Mieszkanie dla Młodych w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.