Pierwszy etap budowy drogi wojewódzkiej nr 768 zakończony

Pierwszy etap budowy drogi wojewódzkiej nr 768 zakończony
Możliwość komentowania Pierwszy etap budowy drogi wojewódzkiej nr 768 zakończony została wyłączona, 17/10/2015, przez␣, w␣budownictwo, deweloperzy, drogi, Headline, infrastruktura

Zakończyła się budowa pierwszego etapu budowy drogi wojewódzkiej nr 768 z Brzeska do Koszyc. W efekcie powstał blisko 4,3 km odcinek, od węzła autostradowego A4 w Brzesku do Mokrzysk (ul. Zagrodzka). Inwestycja kosztowała blisko 33 mln zł brutto.

Nowy odcinek drogi wojewódzkiej posiada jedną jezdnię i dwa pasy ruchu o łącznej o szerokości 7 m. Powstały tu m.in. obustronne pobocza, drogi serwisowe, rowy, urządzenia bezpieczeństwa ruchu i zatoka do ważenia pojazdów. W rejonie skrzyżowań z ul. Siostry Faustyny i ul. Zagrodzką Skanska wybudowała chodniki i dwie zatoki autobusowe. Pojawiły się również przejścia dla zwierząt.

Wybudowano również dwa ronda: pierwsze na skrzyżowaniu z ul. Zagrodzką w Mokrzyskach, drugie na skrzyżowaniu z ul. Siostry Faustyny. Inwestycja obejmowała również wykonanie mostu drogowego nad rzeką Uszewka, wiaduktu drogowegp nad drogą gminną (ul. Trakt Królewski) oraz murów oporowych na dojazdach do ww. obiektów. Generalnym wykonawcą inwestycji była firma Skanska.

Dzięki inwestycji zostanie wyeliminowany ruch tranzytowy z Mokrzysk, a na terenie Gminy Brzesko zlikwidowane zostaną tzw. „wąskie gardła”. Poprawi się również jakość infrastruktury drogowej.

Źródło: skanska.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.