Pierwszy etap Alchemii sprzedany!

Pierwszy etap Alchemii sprzedany!
Możliwość komentowania Pierwszy etap Alchemii sprzedany! została wyłączona, 12/08/2015, przez␣, w␣architektura i design, biurowe, budownictwo, deweloperzy, Gdańsk, Headline, inwestycje, komercyjne, sprzedaż

Firma Torus sprzedała pierwszy etap powstającego w Gdańsku, wielofunkcyjnego kompleksu Alchemia. Jego nabywcą jest podmiot stanowiący joint venture pomiędzy Bluehouse Capital Advisor Ltd a REINO Dywidenda Plus SA zarządzanym przez REINO Partners.

Alchemia to najnowocześniejszy kompleks biznesowy o wielofunkcyjnym charakterze powstający w Gdańsku. Inwestycja realizowana jest w 4 etapach, z których każdy oferuje najwyższej klasy powierzchnie biurowe oraz najbardziej pożądane na rynku usługi towarzyszące.

Alchemia I to budynek biurowy klasy A certyfikowany w międzynarodowym systemie LEED na najwyższym, platynowym poziomie. Budynek zlokalizowany w gdańskiej Oliwie, w sąsiedztwie dworca PKP Oliwa i kolejki SKM , dysponuje, poza ponad 19.000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej i handlowej, również komponentem rekreacyjnym z basenem, siłownią i ścianą wspinaczkową, o powierzchni prawie 5.000 mkw. Wśród najemców budynku wymienić można takie firmy jak Kemira, MOL, Dynatrace, Regus czy Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe.

– Bardzo się cieszę, że pierwszy etap naszej flagowej inwestycji tak szybko znalazł nabywcę. Jest to niewątpliwie dowodem jakości Alchemii, ale też dojrzałości i potencjału naszego regionu. Jestem przekonany, że jest to ważny krok dla dalszego rozwoju trójmiejskiego rynku biurowego – mówi Sławomir Gajewski, Prezes spółki Torus.

Nabywcą pierwszego etapu Alchemii jest podmiot stanowiący joint venture pomiędzy Bluehouse Capital Advisor Ltd a REINO Dywidenda Plus SA zarządzanym przez REINO Partners.

– Zakup Alchemii to wynik konskekwentnie realizowanej strategii polegającej na oferowaniu polskim inwestorom dywidendowych struktur inwestycyjnych dotychczas dla nich niedostępnych. Adaptując najlepsze wzorce, wybieramy do portfela wyłącznie produkty spełniające rygorystyczne kryteria najlepszych funduszy zagranicznych. Alchemia I ze swoją świetną lokalizacją i jakością oraz dobrymi najemcami doskonale wpisuje się w tę strategię, co potwierdza udział w naszej strukturze zagranicznego partnera, Bluehouse Capital Advisormówi Małgorzata Cieślak-Belgy, partner REINO Partners.

W transakcji firmie Torus doradzała agencja Cushman & Wakefield, a obsługę prawną zapewniły kancelarie Clifford Chance, Janicka, Krużewski, Namiotkiewicz i BGST Radcowie Prawni Borek, Gajda, Tołwiński (reprezentujące Torusa). Stronę kupującą reprezentowały kancelarie Greenberg Traurig Grzesiak sp.k. (REINO Dywidenda SA) i CMS Cameron McKenna Greszta i Sawicki sp.k (Bluehouse). Transakcja sfinansowana została przez ING Bank Śląski.

Sprawdź ceny najmu powierzchni komercyjnej

Źródło: mp

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Avatar
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.