Pierwszy Dom Pomocy Społecznej w Koszalinie

Pierwszy Dom Pomocy Społecznej w Koszalinie
Możliwość komentowania Pierwszy Dom Pomocy Społecznej w Koszalinie została wyłączona, 26/03/2015, przez␣, w␣budownictwo, Headline, inwestycje, Koszalin, publiczne

Pierwszy Dom Pomocy Społecznej w Koszalinie powstał w miejscu dawnej bursy przy ul. Morskiej. W tej chwili w placówce trwają prace wykończeniowe. Mieszkańcy mają się w nim pojawić najprawdopodobniej na przełomie maja i czerwca.

Do tej pory mieszkańcy Koszalina byli kierowani do DPSów w Białogardzie, Lęborku, Parsowie i Cetuniu. Nowy koszaliński DPS dysponuje 88 miejscami.

Budynek ma trzy piętra, wyposażony jest w dwie windy przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. W placówce znajdują się pokoje dwuosobowe przygotowane z myślą o osobach poruszających się samodzielnie oraz pokoje trzyosobowe dla leżących. Przy każdym pokoju znajduje się łazienka. W budynku znajdują się również kuchnie do wspólnego użytku, sale do rehabilitacji oraz gabinet pomocy lekarskiej.

Źródło: rynekseniora.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Avatar
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.