Pierwsza mediateka w Gdyni

Pierwsza mediateka w Gdyni
Możliwość komentowania Pierwsza mediateka w Gdyni została wyłączona, 07/01/2016, przez␣, w␣architektura i design, budownictwo, Gdynia, Headline, inwestycje, komercyjne

Pierwsza miejska mediateka w Gdyni powstanie przy ul. Starowiejskiej, choć według pierwotnych założeń miała się ona znaleźć w Parku Rady Europy.

Mediateka będzie się znajdowała w lokalu po banku, który ma powierzchnię 300 mkw. Wydział kultury gdyńskiego ratusza informuje, że w budżecie na 2016 rok zostało zabezpieczone 90 tys. zł na prace projektowe związane z inwestycją. Mediateka najprawdopodobniej będzie gotowa w 2017 r. Nie jest jeszcze znana wartość inwestycji.

Już cztery lata temu w Gdyni miało powstać Forum Kultury – inwestycja obejmująca mediatekę, galerię sztuki i nowy teatr dramatyczny. Niestety inwestycji nie udało się wtedy zrealizować.

Sprawdź ceny najmu lokali komercyjnych

źródło: gdynia.naszemiasto.pl

fot. pixabay.com

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Avatar
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.