Pieniędzy z MdM wystarczy na trzy miesiące

Pieniędzy z MdM wystarczy na trzy miesiące
Możliwość komentowania Pieniędzy z MdM wystarczy na trzy miesiące została wyłączona, 08/01/2016, przez␣, w␣budownictwo, ceny, Headline, inwestycje, kredyty, MdM, mieszkania, nieruchomości

Pieniędzy z programu Mieszkanie dla Młodych może wystarczyć na trzy miesiące – mówi Jarosław Sadowski, Główny Analityk firmy Expander dla gospodarka.polskieradio.pl. Połowa z puli przeznaczonej na ten rok została już zarezerwowana w tamtym roku.

Z 750 mln zł, które były przeznaczone na ten rok zostało blisko 365 mln zł (po uwzględnieniu wniosków z 2015 roku). Ok. 120 mln zł jest wykorzystywanych miesięcznie, stąd prognoza, że pieniędzy wystarczy na trzy miesiące. Jeśli jednak przyznawanie kredytów hipotecznych stanie się trudniejsze i mniej dostępne, to pieniędzy może starczyć na dłużej. Gdyby jednak pieniędzy zabrakło, wnioski o dopłatę mogą być dalej składane, ale tylko wtedy, gdy jej wypłata miałaby nastąpić w kolejnym roku.

Cały artykuł znajdziesz TUTAJ

źródło: polskieradio.pl

fot. pixabay.com

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.