Penta z pierwszą transakcją inwestycyjną w Polsce

Penta z pierwszą transakcją inwestycyjną w Polsce
Możliwość komentowania Penta z pierwszą transakcją inwestycyjną w Polsce została wyłączona, 16/04/2014, przez␣, w␣deweloperzy, komercyjne

Penta Investments, środkowoeuropejska grupa inwestycyjna, ogłosiła nabycie działki budowlanej w Warszawie. Działka zlokalizowana jest w dzielnicy Mokotów na skrzyżowaniu dwóch głównych ulic – Domaniewskiej i Postępu. Penta planuje zainwestować łącznie około 45 mln euro (w tym cena zakupu i koszty budowy).

Grupa planuje budowę budynku biurowego o łącznej powierzchni najmu brutto 24.500 mkw. (z przeznaczaniem głównie na biura, a w części parterowej – na punkty detaliczne), zgodne z aktualnym / obowiązującym planem zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu. Penta planuje rozpocząć budowę na jesieni 2015 r., a jej zakończenie przewiduje w ciągu 18 miesięcy

– Ta transakcja to pierwszy i bardzo ważny krok w budowaniu pozycji Penta na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Dołożymy wszelkich starań, aby ta inwestycja zaowocowała wartościowym obiektem na mapie warszawskich nieruchomości, tak jak te, które zrealizowaliśmy już na innych rynkach. Cieszy nas, że wysokie standardy jakościowe, techniczne i estetyczne naszych projektów znajdują międzynarodowe uznanie – powiedział Jozef Oravkin, partner zarządzający Penta.

W transakcji zakupu projektu doradzał Savills.

Segment nieruchomości stanowi 20 proc. wartości portfolio inwestycyjnego Penta. Zarządzamy 18 projektami w Czechach i na Słowacji. Nabyta przez Penta działka budowlana na warszawskim Mokotowie jest pierwszym projektem na rynku nieruchomości w Polsce. W 2013 r. Penta wybudowała łącznie 158600 mkw. powierzchni GLA/NSA, z czego 92 proc. stanowią inwestycje w segmencie biurowym.

Więcej informacji na temat inwestycji komercyjnych znajdziesz TUTAJ

Źródło:

http://www.propertynews.pl/

 

 

Omnie Anna Prorok

Avatar
Współpracuje z portalem szybko.pl od 2012 jako ekspert w dziedzinie Nieruchomości na codzień . Zajmuje się redakcją newsów działów Polska, Regiony i Świat. W 2014 uczestniczyła w Targach Mieszkań i Domów organizowanych przez Nowy Adres jako prowadząca seminarium pt. Mieszkanie dla Młodych w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.