Peek & Cloppenburg największym najemcą Galerii Katowickiej

Peek & Cloppenburg  największym najemcą Galerii Katowickiej
Możliwość komentowania Peek & Cloppenburg największym najemcą Galerii Katowickiej została wyłączona, 01/03/2013, przez␣, w␣handlowe, Katowice, komercyjne, lokalne, miasta, regiony, śląskie, usługowe, wynajem

3800 m2 powierzchni handlowej zajmie Peek & Cloppenburg, który stanie się największym najemcą Galerii Katowickiej, budowanej w stolicy Śląska przez NEINVER Polska. Salon Peek & Cloppenburg oferujący ekskluzywną odzież znanych marek będzie funkcjonował na trzech poziomach galerii. W podpisaniu umowy pośredniczyła firma Cushman & Wakefield.

Peek & Cloppenburg będzie kluczowym najemcą Galerii Katowickiej. Na trzech kondygnacjach zajmie trzy lokale o powierzchni od 1000 m2 do blisko 1700 m2. Katowice będą dziesiątą lokalizacją w Polsce, w której działają salony tej międzynarodowej marki, obecnej w 15 krajach Europy.

„Przystępując do komercjalizacji Galerii Katowickiej postanowiliśmy dopasować jej ofertę do potrzeb wszystkich grup klientów, którzy będą z niej korzystać. Peek & Cloppenburg doskonale pasuje do naszej strategii. Dzięki zróżnicowanym markom oferowanym przez Peek & Cloppenburg, centrum będzie miało pełną ofertę, a Galeria Katowicka będzie świetnym miejscem na zakupy dla wszystkich” – powiedziała Agata Brzezińska, Country Manager NEINVER Polska.

Salon sprzedaży Peek & Cloppenburg przewyższy swoją wielkością wszystkich innych najemców. W Galerii Katowickiej będzie w sumie funkcjonowało 250 sklepów, lokali usługowych, restauracji i kawiarni, oraz supermarket. Klienci galerii, która jest największą tego typu inwestycją w Europie Środkowo-Wschodniej, będą mieli do dyspozycji również podziemny parking dla 1200 samochodów. Inwestorami projektu są NEINVER Polska i Meyer Bergman.

“Podpisanie umowy najmu z Peek & Cloppenburg w Galerii Katowickiej świadczy o prestiżowym charakterze projektu. Jego lokalizacja w obrębie dużego ośrodka komunikacyjnego przyciąga najemców i umożliwia nam zapewnienie optymalnego składu branżowego. Wierzymy, iż nowo podpisana umowa zachęci kolejne marki z sektora premium do udziału w projekcie, który ma zostać ukończony w bieżącym roku” – powiedział Mark Gamble, Head of Asset Management w Meyer Bergman.

Wyłącznym agentem odpowiedzialnym za najem powierzchni handlowej Galerii Katowickiej jest Cushman & Wakefield. Galeria została już skomercjalizowana w ponad 80%.

“Jesteśmy dumni z podpisania umowy, ponieważ Peek & Cloppenburg jest liderem w swojej branży. To jedna z największych transakcji najmu na polskim rynku handlowym z udziałem firmy z branży odzieżowej, a jednocześnie dowód, że Galeria Katowicka jest długo oczekiwanym wyjątkowym projektem” – podsumował Marek Noetzel, Partner Cushman & Wakefield.

Budowa Galerii Katowickiej – będącej wielofunkcyjnym kompleksem komunikacyjno-handlowo-biznesowym – rozpoczęła się w grudniu 2010 r. Pierwszym etapem inwestycji był katowicki dworzec kolejowy oddany do użytku w październiku 2012 r. W lutym 2013 oddano do użytku kolejny etap, którym był podziemny, przelotowy terminal autobusowy. Termin zakończenia budowy Galerii Katowickiej wraz z podziemnym parkingiem, zostanie ogłoszony wiosną.

Photo by SimonfromSilesia (CC-BY)

Tagi:␣
adautorfront

Omnie NEINVER

Avatar
NEINVER jest jedną z czołowych firm działających na europejskim rynku nieruchomości. Spółka jest inwestorem, deweloperem i zarządcą nieruchomości. NEINVER posiada doświadczenie w najważniejszych sektorach branży nieruchomości, obecnie działa w sześciu krajach: w Hiszpanii, Niemczech , we Włoszech, Polsce, Francji i Portugalii. Pod marką FACTORY, NEINVER wprowadził koncepcję centrum outlet do Hiszpanii i Polski i od lat pozostaje liderem na tych rynkach. Firma jest także drugim co do wielkości operatorem centrów outlet w Europie. W 2009 roku NEINVER skonsolidował swoje centra outlet w Portugalii, Niemczech i Włoszech, wprowadzając nową markę „The Style Outlets”. NEINVER zarządza „IRUS European Retail Property Fund”, który jest jednym z największych prywatnych paneuropejskich funduszy na rynku nieruchomości. W Polsce NEINVER obecny jest od 2000 roku. Firma wybudowała dotychczas 158 500 mkw. powierzchni handlowej, a w portfolio nowopowstających obiektów w Polsce znajduje się około 250 000 mkw. powierzchni handlowej, biurowej i przestrzeni publicznej. W 2002 NEINVER uruchomił pierwsze w kraju centrum outlet FACTORY Warszawa Ursus. W 2007 powstała Galerii Malta - największe centrum handlowo-rozrywkowe w zachodniej Polsce - za realizację której firma otrzymała tytuł „Budowa Roku”. W 2008 NEINVER zrealizował autorską koncepcję FUTURA Park, łączącą centrum outlet z tradycyjnym parkiem handlowym we Wrocławiu. Otwierając w 2011 roku FUTURA Park Kraków, NEINVER pioniersko połączył oba koncepty sprzedażowe pod jednym dachem. Krakowski FUTURA Park to pierwszy w Polsce istniejący kompleks handlowy z certyfikatem BREEAM, potwierdzającym najwyższe standardy ekologiczne budynku. Od 2009 roku NEINVER realizuje największy z dotychczasowych projektów – rewitalizację centrum Katowic. Inwestycja obejmuje budowę nowego dworca kolejowego oraz układu komunikacyjnego wokół, budowę Galerii Katowickiej i budynku biurowego, a także podziemnego dworca autobusowego. *** NEINVER Asset Management Polska odpowiada za kompleksowe zarządzanie, w ramach którego realizuje usługi związane z bieżącym utrzymaniem i marketingiem obiektów. Firma koncentruje się na podejmowaniu działań zmierzających do regularnego wzrostu wartości nieruchomości. Obecnie NEINVER Asset Management Polska zarządza nieruchomościami o łącznej powierzchni najmu 158 500 mkw. W portfolio firmy znajdują się centra outlet: FACTORY Warszawa, FACTORY Wrocław, FACTORY Poznań, FACTORY Kraków, parki handlowe FUTURA we Wrocławiu i Krakowie, oraz poznańskie centrum handlowo-rozrywkowe Galeria Malta.