Paryski rynek przyciąga zagranicznych inwestorów

Paryski rynek przyciąga zagranicznych inwestorów
Możliwość komentowania Paryski rynek przyciąga zagranicznych inwestorów została wyłączona, 12/11/2013, przez␣, w␣Europa, Facebook, Headline, inwestycje, świat

Zainteresowanie zagranicy przełożyło się na ożywienie sprzedaży w segmencie luksusowym. Wcześniej na rynek trafiło dużo nieruchomości, których pozbywali się bogaci Francuzi uciekający przed wysokimi podatkami za granicę.

Mamy za sobą 12 okropnych miesięcy od kwietnia 2012 do kwietnia 2013 r. Później rynek powrócił dożycia dzięki spadającym cenom. Obcokrajowcy na nowo spoglądają na Francję, ponieważ zdali sobie sprawę, że piekło podatkowe ich nie dotyczy – powiedział Charles-Marie Jottras, prezes firmy z pośredniczącej w handlu nieruchomościami, Daniel Feau.

 

Choć liczba sprzedanych nieruchomości w pierwszym półroczu w Paryżu była 22 proc. poniże 10-letniej średniej, to w drugim kwartale w porównaniu do ubiegłego roku odnotowano wzrost o 5 proc. W pierwszym półroczu transakcje kupna zawarte przez cudzoziemców wyniosły 7,7 proc., to blisko rekordu sprzed 10 lat, gdy było to 8 proc.

Źródło:

http://pb.pl

Omnie Anna Prorok

Avatar
Współpracuje z portalem szybko.pl od 2012 jako ekspert w dziedzinie Nieruchomości na codzień . Zajmuje się redakcją newsów działów Polska, Regiony i Świat. W 2014 uczestniczyła w Targach Mieszkań i Domów organizowanych przez Nowy Adres jako prowadząca seminarium pt. Mieszkanie dla Młodych w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.