Pałac Radziwiłłów w Białej Podlaskiej zostanie zrewitalizowany?

Pałac Radziwiłłów w Białej Podlaskiej zostanie zrewitalizowany?
Możliwość komentowania Pałac Radziwiłłów w Białej Podlaskiej zostanie zrewitalizowany? została wyłączona, 27/07/2015, przez␣, w␣architektura i design, budownictwo, Headline, inwestycje, lubelskie

Fundacja Fundusz Rewitalizacji z Gdyni ma plan odbudowy XVII-wiecznego Pałacu Radziwiłłów. Chce w nim stworzyć centrum biznesowo-konferencyjne. Prezes zarządu gdyńskiej fundacji, Maciej Bą informuje, że w tym momencie gotowa jest wstępna rekonstrukcja Pałacu Radziwiłłów.

 – Rekonstrukcja Pałacu Radziwiłłów to odważny, zakrojony na dużą skalę projekt, którego realizacja z pewnością zajmie wiele lat – zaznacza prezes Fundacji Fundusz Rewitalizacji. – Pałac Radziwiłłów może stać się miejscem idealnym np. dla biznesu konferencyjnego, pewnego rodzaju biznesową wizytówką Białej Podlaskiej. To z kolei da miejsca pracy i skupi na mieście uwagę inwestorów – uważa Maciej Bąk. Na razie za wcześnie jest jednak, by mówić o szczegółach inwestycji i jakichkolwiek terminach.

Źródło: dziennikwschodni.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.