Pałac Dąmbskich będzie odrestaurowany?

Pałac Dąmbskich będzie odrestaurowany?
Możliwość komentowania Pałac Dąmbskich będzie odrestaurowany? została wyłączona, 15/02/2016, przez␣, w␣architektura i design, budownictwo, Headline, inwestycje, małopolskie

Być może Pałac Dąmbskich w Wojniczu (woj. małopolskie) zostanie uratowany. XIX-wieczny pałac w stylu neogotyckim czeka na remont.

Pałac należy do gminy Wojnicz, nie jest zagospodarowany i jest w fatalnym stanie. Władze gminy chcą go wyremontować i przeznaczyć  na cele kulturalne bądź administracyjne. Gmina szacuje, że przywrócenie pałacu do stanu świetności może kosztować nawet 20 mln zł. Gmina nie jest w stanie samodzielnie pokryć kosztów remontu. Władze gminy rozważają więc pozyskanie inwestorów, którzy włączyliby się w odrestaurowanie pałacu na zasadach partnerstwa publiczno-prywatnego lub pozyskanie środków z UE z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020.

Więcej informacji o inwestycjach znajdziesz TUTAJ

źródło: portalsamorzadowy.pl

fot. pixabay.com

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.