Padnie rekord transakcji na rynku obiektów handlowych?

Padnie rekord transakcji na rynku obiektów handlowych?
Możliwość komentowania Padnie rekord transakcji na rynku obiektów handlowych? została wyłączona, 27/11/2015, przez␣, w␣handlowe, Headline, inwestycje, komercyjne, marketing nieruchomości, świat

Partner i dyrektor działu rynków kapitałowych w Europie Środkowo-Wschodniej w Cushman & Wakefield (C&W) James Chapman poinformował, że w III kwartałach 2015 r. wartość transakcji inwestycyjnych na rynku nieruchomości handlowych w Polsce wyniosła 650 mln euro. Do końca roku wartość ta może wzrosnąć nawet do 1,3 mld euro.

Według Jamesa Chapmana to polski rynek nieruchomości handlowych cieszy się największą popularnością wśród zagranicznych inwestorów. Największym konkurentem dla Polski będą w przyszłym roku Czechy, jednak pozostaniemy nadal w czołówce głównych rynków inwestycji w nieruchomości handlowe.

Wśród kupujących w 2016 r. pod względem narodowościowym największą grupę będą stanowić podmioty niemieckie, holenderskie, francuskie i angielskie. Na polski rynek mogą również wchodzić podmioty z innych części świata, np. RPA.

Informacje o najnowszych inwestycjach znajdziesz TUTAJ

Źródło: money.pl

fot. pixabay.com

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.