Otwarcie PNT w Opolu

Otwarcie PNT w Opolu
Możliwość komentowania Otwarcie PNT w Opolu została wyłączona, 28/05/2015, przez␣, w␣budownictwo, deweloperzy, Headline, inwestycje, opolskie

W miniony wtorek (26 maja) odbyło się oficjalne otwarcie siedziby Parku Naukowo-Technologicznego w Opolu. Park zyskał budynek biurowy i budynek laboratoryjno-doświadczalny, którego wykonawcą była Skanska. Inwestycja o wartości 6,2 mln zł netto (7,6 mln zł brutto) będzie dedykowana firmom z dziedzin biotechnologii, chemii organicznej, automatyki, robotyki i mechatroniki.

udynek laboratoryjno-doświadczalny składa się m.in. z hal produkcyjnych i pomieszczeń laboratoryjnych o łącznej powierzchni prawie 1,7 tys. mkw. W ramach inwestycji Skanska wykonała także niezbędną infrastrukturę zewnętrzną obiektu (przyłącza i sieci) i zagospodarowała teren wokół budynku. Powstały wjazd, parking, plac manewrowy, chodniki, oświetlenie i elementy małej architektury.

Zrealizowany przez Skanska budynek laboratoryjno-doświadczalny jest pierwszym etapem budowy Parku Naukowo-Technologicznego w Opolu.

Źródło: materiały prasowe

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.