Otoczenie ma znaczenie

Otoczenie ma znaczenie
Możliwość komentowania Otoczenie ma znaczenie została wyłączona, 25/07/2013, przez␣, w␣architektura i design, inwestycje, Kraków, mieszkaniowe

W mieszkaniu można zmienić układ pomieszczeń, postawić lub wyburzyć ścianę, zmieniając całkowicie jego charakter. Jednego nie da się zmienić – lokalizacji.
Raz wybrana, pozostanie dokładnie w tym samym miejscu.

Każdy z nas ma chyba znajomych, którzy zamienili mieszkanie w mieście na dom na podmiejskim osiedlu. Na początku była radość z własnego ogródka i zielonego sąsiedztwa, która przesłoniła nieco niedogodności związane z codziennym dojazdem do pracy oraz dowozem dzieci do szkoły i przedszkola. Niestety bardzo szybko znajdująca się po sąsiedzku łąka zmieniła się w plac budowy, a niedogodności z dojazdem w problem, zajmujący dość sporo czasu i dużych umiejętności logistyczno-organizacyjnych.

Z podobnymi problemami borykają się ludzie mieszkający na obrzeżach miasta, gdzie nie ma infrastruktury, potrzebnej do codziennego funkcjonowania. Wszędzie daleko, a bez samochodu ani rusz. Dlatego wybierając mieszkanie, które będzie nam służyło przynajmniej kilka najbliższych lat, warto oprócz ceny, zastosowanych materiałów, czy innych rozwiązań zwrócić uwagę właśnie na lokalizację inwestycji. Dzisiejsza rzeczywistość ulega dynamicznym zmianom, dotyczy to również naszego otoczenia.

Wybierając lokalizację Osiedla Fi staraliśmy się wziąć pod uwagę wiele czynników – najważniejsze było połączenie dostępności wszystkich dobrodziejstw miasta z możliwością odpoczynku w spokojnej okolicy i możliwością wykorzystania jej naturalnych walorów. Dodatkowo też chcieliśmy wyrównać deficyty w takich obszarach jak choćby dostępność do przedszkola, przystosowując to tej działalności jeden z wielu lokali użytkowych, jakie znajdą się w strukturze inwestycji.

Atutem naszego osiedla jest bliskość dużego węzła komunikacji miejskiej w postaci Ronda Matecznego, umożliwiającego dotarcie do każdego zakątka Krakowa. Wystarczy krótki spacer, aby znaleźć się w najpiękniejszej części Podgórza. Trzeba zaznaczyć, że nasza dzielnica jest bardzo aktywna, realizowanych jest wiele ciekawych inicjatyw, jak choćby „targ pietruszkowy” organizowany przez Stowarzyszenie Podgórze czy Cafe Fińska – pierwsza bezgotówkowa kawiarnia w Polsce. Spragnieni natury mogą obrać kurs na pobliski park nad rzeką Wilgą. Słowem dla każdego coś miłego.

Spotkaliśmy się z uwagami na temat poprzemysłowego charakteru sąsiedztwa naszego osiedla. Czy to może mieć swoje plusy ? Oczywiście. Po południu ustaje wszelki ruch, a mieszkańcy zyskują kojący spokój, co ważne unikniemy zaskoczenia, że na pobliskim skrawka zieleni w niedalekiej przyszłości powstanie jakaś droga szybkiego ruchu, czy inna uciążliwa inwestycja.

Podobno nie można mieć wszystkiego. Jednak wybierając lokalizację Osiedla Fi, nasze starania skupiliśmy na osiągnięciu optymalnej równowagi pomiędzy aktywnością, a wypoczynkiem. Bez konieczności posiadania własnego samochodu, czy korzystania z taksówki możemy wybrać się na zakupy, a poranny jogging, czy spacer z pupilem można uskutecznić „po sąsiedzku”. Wystarczą buty, aby w krótkim czasie dojść do kina, galerii handlowej lub przekąsić coś na mieście z przyjaciółmi.

Omnie Grupa Deweloperska Megapolis

Avatar
Grupa Deweloperska Megapolis to część Holdingu 1, który jest m.in. właścicielem dealerskiej Grupy PGD, notowanej regularnie od kilku lat w rankingu Polityki i Rzeczpospolitej wśród 500 największych polskich przedsiębiorstw. Pierwsza zrealizowana inwestycja mieszkaniowa to „Kapelanka 6a", elegancki budynek usytuowany w pobliżu ścisłego centrum Krakowa. Obecnie firma jest w trakcie realizacji Osiedla Fi- pierwszego zrównoważonego osiedla w Krakowie.