Osiedle Mickiewicza z wiechą

Osiedle Mickiewicza z wiechą
Możliwość komentowania Osiedle Mickiewicza z wiechą została wyłączona, 29/01/2016, przez␣, w␣architektura i design, budownictwo, deweloperzy, ECO, Headline, inwestycje, Warszawa, Żoliborz

W środę (27 stycznia) zawisła wiecha nad Osiedlem Mickiewicza w Warszawie. Konstrukcja budynku osiągnęła swój najwyższy punkt. Skanska zamierza oddać inwestycję jeszcze w ostatnim kwartale tego roku. Jest to pierwsza inwestycja mieszkaniowa w Polsce ubiegająca się o certyfikat BREEAM.

Osiedle Mickiewicza w całości będzie liczyć 497 mieszkań, realizowanych w 4 etapach. W ramach 1. etapu powstanie kameralny, 6-piętrowy budynek ze 105 mieszkaniami o powierzchni od 28 do 100 mkw. i wysokości ok. 272 cm. Prace przygotowawcze pod budowę rozpoczęły się w marcu 2015 r. Obecnie trwają prace murowe, montaż pierwszych okien i roboty instalacyjne. W najbliższych tygodniach planowane jest też wykonanie tynków wewnętrznych. Stan zaawansowania prac jest bliski 50%.

Prowadzenie prac budowlanych w obiektach poddanych certyfikacji przebiega nieco inaczej niż w tradycyjnych budynkach. Wszystkie etapy osiedla konsultowane są pod kątem efektywności energetycznej przez niezależny zespół ekspertów, a materiały użyte do budowy posiadają odpowiednie certyfikaty jakości.

Więcej informacji o inwestycjach znajdziesz TUTAJ

źródło: skanska.pl

fot. pixabay.com

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.