Osiedle Mickiewicza wychodzi z ziemi

Osiedle Mickiewicza wychodzi z ziemi
Możliwość komentowania Osiedle Mickiewicza wychodzi z ziemi została wyłączona, 09/10/2015, przez␣, w␣architektura i design, Bielany, budownictwo, deweloperzy, ECO, Headline, inwestycje, mieszkania, mieszkaniowe, nieruchomości, Warszawa, Żoliborz

Budowa pierwszego w Polsce osiedla z certyfikatem jakości BREEAM trwa. Obecnie przy ul. Rudzkiej w Warszawie wykonywane są prace związane z budową kondygnacji nadziemnych, które potrwają do wiosny przyszłego roku. Pierwsze mieszkania mają zostać oddane do użytku w IV kwartale 2016 roku.

Osiedle Mickiewicza, które powstaje na pograniczu Żoliborza i Bielan w stolicy, docelowo będzie składało się z czterech etapów. W ramach 1. etapu powstanie kameralny, 6-piętrowy budynek ze 105 mieszkaniami o powierzchni od 28 do 100 mkw. i wysokości ok. 272 cm. Prace przygotowawcze pod budowę rozpoczęły się w marcu br.

Z uwagi na poddanie osiedla certyfikacji, cały proces budowlany i projektowy jest monitorowany przez dedykowany do tego zespół ds. BREEAM, który składa się z asesora i specjalistów z zakresu zielonego budownictwa ze Skanska.

Dedykowany zespół ds. BREEAM  konsultuje wszystkie etapy projektów pod kątem efektywności energetycznej. To między innymi dla tego mieszkania na Osiedlu Mickiewicza są wyposażone w panoramiczne okna, dzięki czemu są optymalnie doświetlone światłem naturalnym. Dodatkowo, każdy mieszkaniec otrzyma specjalny Przewodnik z rekomendacjami dotyczącymi wyposażenia, wykończenia i użytkowania mieszkań, które pozwolą zmniejszyć zużycie energii i wody.

Najnowsze informacje o inwestycjach znajdziesz TUTAJ

Źródło: skanska.pl

fot. pixabay.com

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.