Osiedle Mała Praga w pełni ukończone 

Osiedle Mała Praga w pełni ukończone 
Możliwość komentowania Osiedle Mała Praga w pełni ukończone  została wyłączona, 23/02/2022, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

Develia otrzymała pozwolenie na użytkowanie ostatniego, piątego etapu Małej Pragi. W inwestycji zrealizowanej przy ulicy Chrzanowskiego 4 w Warszawie rozpoczęły się przekazania mieszkań. W sumie deweloper wybudował w ramach osiedla blisko 800 lokali.

W skład V etapu Małej Pragi wchodzi 46 mieszkań o funkcjonalnych rozkładach od 30 do 108 metrów kwadratowych z balkonami, tarasami lub ogródkami oraz 2 lokale usługowe. Wszystkie nieruchomości zostały już sprzedane. 

Mieszkańcy mają do dyspozycji podziemną halę garażową z komórkami lokatorskimi oraz atrakcyjny plac zabaw dla najmłodszych. Części wspólne zaprojektowano tak, aby stanowiły miejsce spotkań i rekreacji dla wszystkich pokoleń. Osiedle jest zamknięte i posiada kontrolę dostępu. Na parterze, od strony ul. Przeworskiej, działają  lokale usługowe. 

Mocną stroną inwestycji jest jej lokalizacja na Grochowie, w sąsiedztwie Ronda Wiatraczna, zaledwie 6 km od warszawskiej Rotundy. W okolicy znajdują się trzy parki – Obwodu Praga Armii Krajowej, Polińskiego oraz Skaryszewski. Miłośnicy aktywnego trybu życia mogą korzystać także z pobliskich boisk i hali sportowej Siennicka. Nie brakuje tutaj również sklepów, szkół, przedszkoli oraz placówek ochrony zdrowia. 

Dzielnica Praga Południe jest bardzo dobrze skomunikowana z centrum miasta i gwarantuje szybki dojazd do węzła Marsa i Trasy Siekierkowskiej. W przyszłości, w zasięgu 10-minutowego spaceru od osiedla, zostanie oddana do użytku stacja Mińska III linii metra. 

Projekt Mała Praga możemy uznać za w pełni ukończony, udało nam się sprzedać wszystkie oferowane lokale, jesteśmy w trakcie przekazywania mieszkań w ramach ostatniego etapu. Inwestycja jest dobrze wkomponowana w bogatą infrastrukturę lokalną, dzięki czemu mieszkańcy mogą załatwić większość codziennych spraw bez konieczności przemieszczania się do innych dzielnic. Grochowski Kamionek to jedna z najszybciej rozwijających się lokalizacji mieszkaniowych w stolicy – wierzymy w jej przyszłość i dlatego, oprócz Małej Pragi, zrealizowaliśmy tu również projekt Mały Grochów. Niedawno rozpoczęliśmy budowę Alei Praskich, jednej z największych inwestycji w historii naszej firmy. Będzie to zielone, przyjazne osiedle, certyfikowane w międzynarodowym systemie BREEAM – komentuje Andrzej Oślizło, prezes zarządu Develia S.A.

Develia, która w tym roku obchodzi 15-lecie działalności, to jeden z największych deweloperów w Polsce. Firma zrealizowała 36 osiedli, składających się w sumie ze 102 etapów inwestycyjnych – to blisko 14 tys. mieszkań o powierzchni przeszło 750 tys. m kw. Dzięki bogatemu doświadczeniu i kadrze wysokiej klasy specjalistów deweloper dostarcza swoim nabywcom nieruchomości mieszkaniowe o niezmiennie najwyższej jakości. 

Omnie Katarzyna Maciak

Avatar