Osiedle Hevelia współfinansowane przez Bank Pekao S.A.

Osiedle Hevelia współfinansowane przez Bank Pekao S.A.
Możliwość komentowania Osiedle Hevelia współfinansowane przez Bank Pekao S.A. została wyłączona, 08/03/2013, przez␣, w␣deweloperzy, mieszkania, nieruchomości, Poznań, wielkopolskie

Spółka Monday Palacza Sp. z o.o. SKA należąca do Moday Development S.A. i Unidevelopment Sp. z o.o.  zawarła umowę kredytową z Bankiem Pekao S.A. na współfinansowanie powstającej na poznańskim Grunwaldzie Hevelii.  Łączna kwota kredytu to blisko 35 mln złotych.

 

W dobie zaostrzonej polityki banków popartej wnikliwą analizą wiarygodności firm developerskich, Monday Palacza Sp. z o.o. SKA podpisała umowę kredytową z Pekao S.A., jednym z największych banków Europy Środkowo-Wschodniej. Sfinalizowanie rozmów jest najlepszym dowodem na wysoką atrakcyjność rynkową inwestycji Hevelia i wiarygodność naszego konsorcjum w oczach instytucji finansowych – mówi Piotr Kasprowicz, Dyrektor Sprzedaży i Rozwoju Monday Development SA.

Hevelia to jeden z największych kompleksów mieszkaniowych realizowanych obecnie w Poznaniu. Osiedle składa się z sześciu czteropiętrowych budynków o łącznej powierzchni 10  tys. m.kw posadowionych na wspólnej hali garażowej.

            W Hevelii znajdą się 174 lokale o powierzchni od 24 do 93 m.kw., dostępne w cenie od 6.100 zł brutto za m.kw. Większości z nich stanowić będą mieszkania 2- i 3-pokojowe, wszystkie z balkonami. Cechą wyróżniającą osiedle są mieszkania z tarasami dachowymi i położenie inwestycji w bezpośrednim sąsiedztwie terenów zielonych oraz Obserwatorium Astronomicznego UAM.

Autorem projektu architektonicznego jest pracownia Arcada, a generalnym wykonawcą jedna z czołowych firm budowlanych notowanych na GPW –  Unibep S.A. Prace budowlane przy realizacji inwestycji rozpoczęły się w listopadzie ub.r. i przebiegają według założonego harmonogramu. Przewidywany termin ukończenia Hevelii to koniec 2013 roku.

Omnie Michał Bachorz

Avatar
Absolwent politologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza o specjalnościach marketing polityczny oraz dziennikarstwo. Ponadto studiował na Wydziale Politologii Uniwersytetu Warszawskiego i Universidade Nove de Lisboa w Portugalii. W swym dorobku ma praktyki w Teleexpressie, Telekurierze w TVP 3 Poznań, Radiu Afera, a także Gazecie Goleniowskiej. Jako PR-owiec zaczynał w ARW Image PR w Poznaniu, zajmował się branżą węgla brunatnego, chemią budowlaną i tematyką deweloperską.