Optymizm na afrykańskim rynku nieruchomości

Optymizm na afrykańskim rynku nieruchomości
Możliwość komentowania Optymizm na afrykańskim rynku nieruchomości została wyłączona, 13/02/2013, przez␣, w␣Afryka, świat

Jak podaje www.propertywire.com rośnie popyt na luksusowe afrykańskie nieruchomości mieszkaniowe i komercyjne. Idzie to w parze z coraz lepszą sytuacją ekonomiczną.

Jak podaje Knight Frank w swoim raporcie „Africa Report 2013” tendencja wzrostowa ma się utrzymać także w tym roku, wzrost ma się przyczynić do bogacenia się społeczeństw, w szczególności w największych i najaktywniejszych ośrodkach miejskich.

Miasta takie jak Lagos, Akra, Lusaka i Dar es Salaam są aktualnie stolicami afrykańskiego rozwoju gospodarczego, przyciągają coraz więcej najemców, deweloperów i inwestorów.

Eksperci mówią o zwiększonym zapotrzebowaniu na inwestycje dobrej jakości. Bogacąca się klasa średnia szuka bardziej wyszukanych formatów i lepszej jakości w nieruchomościach mieszkaniowych.

Źródło: www.propertywire.com

Photo by Hanna (CC-BY)

 

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.