Od dziś most nad Kanałem Bydgoskim przejezdny

Od dziś most nad Kanałem Bydgoskim przejezdny
Możliwość komentowania Od dziś most nad Kanałem Bydgoskim przejezdny została wyłączona, 01/12/2015, przez␣, w␣budownictwo, drogi, Headline, infrastruktura, inwestycje, kujawsko-pomorskie

Dziś, 1 grudnia został oddany do użytku nowy most nad Kanałem Bydgoskim. Końca dobiega już cała rozbudowa węzła Zachodniego. Cała inwestycja ma wartość 37 mln zł.

Most ma niespełna 100 m długości i 17 m szerokości, a jego nośność sięga 50 ton. Koszt jego budowy wraz z dojazdami to ponad 20 mln zł. Dzięki całej inwestycji poprawi się komfort i płynność jazdy w obrębie węzła Zachodniego. Komunikacja miejska również na tym skorzysta: pojawią się nowe przystani wraz z elektronicznymi tablicami rozkładów jazdy. Zamontowano również kamery i nową sygnalizację świetlną, aby jeszcze bardziej usprawnić jazdę samochodem w tym rejonie.

Więcej informacji o inwestycjach znajdziesz TUTAJ

Źródło: rynekinfrastruktury.pl

fot. pixabay.com

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.