Nowy żłobek integracyjny na warszawskich Bielanach

Nowy żłobek integracyjny na warszawskich Bielanach
1 comment, 06/01/2013, przez␣, w␣Bielany, Warszawa

Przy ul. Przybyszewskiego 70/72 działa już nowy żłobek integracyjny. Placówka powstała dzięki aktywności ratusza w pozyskiwaniu środków unijnych i z programu ,,Maluch”. Nowy żłobek odwiedziła Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Nowy żłobek na Bielanach ma 123 miejsca w 5 grupach wiekowych. Do każdej grupy uczęszczają dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności lub ze specjalnymi potrzebami. Dzieci, jak i rodzice mogą korzystać z dodatkowej specjalistycznej pomocy psychologów, logopedy, fizjoterapeuty i muzykoterapeuty. Żłobek powstał dzięki adaptacji budynku po urzędzie dzielnicy Bielany, a teren wokół niego został przeznaczony na plac zabaw. Budynek jest dwukondygnacyjny; parter z tarasem przystosowany jest dla najmłodszych, zaś piętro dla starszych dzieci. Koszt inwestycji to blisko 4,38 mln zł, w tym ponad 885 tys. zł z rządowego programu „Maluch 2012”.

Źródło:

http://www.um.warszawa.pl

Tagi:␣
adautor

Omnie Anna Prorok

Avatar
Współpracuje z portalem szybko.pl od 2012 jako ekspert w dziedzinie Nieruchomości na codzień . Zajmuje się redakcją newsów działów Polska, Regiony i Świat. W 2014 uczestniczyła w Targach Mieszkań i Domów organizowanych przez Nowy Adres jako prowadząca seminarium pt. Mieszkanie dla Młodych w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.

Jeden komentarz

  1. Avatar
    Styczeń 8th, 2013 0:29

    Rodzice maluchów ruszają na wojnę z dodatkowymi kosztami związanymi z pobytem dzieci w żłobkach! – Nie dość, że muszę zapłacić za żłobek prawie 500 zł, to jeszcze muszę dodatkowo kupić wyprawkę dla mojej córeczki – skarży się Małgorzata Lusar (30 l.), mama Weroniki (2 l.) i Zosi (3,5 r.) oraz inicjatorka protestu przeciwko podwyżkom w żłobkach i przedszkolach.