Nowy terminal w Pyrzowicach wkrótce będzie otwarty!

Nowy terminal w Pyrzowicach wkrótce będzie otwarty!
Możliwość komentowania Nowy terminal w Pyrzowicach wkrótce będzie otwarty! została wyłączona, 21/06/2015, przez␣, w␣architektura i design, budownictwo, deweloperzy, Headline, inwestycje, Katowice, usługowe

Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach wzbogacił się o nowy terminal przylotowy C. Skanska zrealizowała zadanie na dwa miesiące przed planowanym zakończeniem prac. Wartość inwestycji, obejmującej również rozbudowę lotniskowego parkingu, to ponad 53 mln zł brutto. Obiekt jeszcze w czerwcu obsłuży pierwszych pasażerów. 

Hala przylotów z bagażownią to już trzeci terminal w Pyrzowicach. Nowy terminal przejmie wszystkie przyloty, a w istniejących obecnie halach pozostaną odloty (terminal A – poza strefę Schengen, terminal B – do strefy Schengen).

Większość powierzchni nowego terminalu zajmie hol odbioru bagażu z karuzelami oraz miejsca do odprawy paszportowej. Pozostałą powierzchnię wypełnią biura Służby Celnej, Straży Granicznej, pomieszczenia dla firm obsługujących terminal przylotowy oraz bagażownia wraz z technologią. Przeniosą się też tutaj stanowiska wypożyczalni samochodów.
Inwestycja pozwoli zwiększyć przepustowość terminali pyrzowickiego lotniska do 6 mln pasażerów rocznie (obecnie 3,6 mln). Ponadto poprawi komfort i sprawność ich obsługi.

Nowy terminal z bagażownią i parking to kolejna duża inwestycja Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach. Niedawno zakończyły się prace przy budowie nowej drogi startowej o długości ponad 3,2 km. Aktualnie realizowanymi inwestycjami są płyta postojowa i płaszczyzna do odladzania samolotów oraz terminal Cargo, za budowę którego również odpowiada Skanska.

Źródło: mp

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Avatar
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.