Nowy odcinek DW 728 Łopuszcza – Małogoszcz już otwarty

Nowy odcinek DW 728 Łopuszcza – Małogoszcz już otwarty
Możliwość komentowania Nowy odcinek DW 728 Łopuszcza – Małogoszcz już otwarty została wyłączona, 21/12/2015, przez␣, w␣budownictwo, infrastruktura, inwestycje, mazowieckie, świętokrzyskie

Nowy odcinek DW 728 z Łopuszna do Małogoszczy już otwarty. W niespełna pół roku Skanska zrealizowała wart ponad 10,8 mln zł brutto kontrakt na zlecenie Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach. To jedna z największych inwestycji infrastrukturalnych w woj. świętokrzyskim.

Droga wojewódzka nr 728 ma 158 km długości i łączy Grójec (woj. mazowieckie) z drogą krajową nr 7 w Jędrzejowie. W Świętokrzyskiem 88-kilometrowy odcinek biegnie przez powiat konecki, kielecki i jędrzejowski. W ramach zadania Skanska przebudowa 6-kilometrowy odcinek DW 728 między Łopusznem a Małogoszczą wraz z przebudową zespołu wiaduktów kolejowych. Prace związane z przebudową trwały od czerwca 2015 r. W ubiegłym tygodniu Skanska podpisała protokół odbioru końcowego i tym samym zakończyła realizację projektu.

 – Odcinek przeszedł gruntowaną przebudowę. Wymieniliśmy podbudowę na 6-kilometrowym odcinku, zbudowaliśmy 2,5 km nowych chodników, 6 zatok autobusowych i wiat przystankowych, przebudowaliśmy kanalizację deszczową o długości ponad 1 km, wykonaliśmy odwodnienie i rowy – wymienia Adam Łakomiec, Kierownik Budowy, Skanska. – Ponadto wyremontowaliśmy 3 obiekty inżynieryjne: 2 wiadukty nad torami kolejowymi oraz 1 most nad rzeką Wrzosówka.

Nowy odcinek posiada teraz jedną jezdnię i dwa pasy ruchu o łącznej o szerokości 7 m. Prowadzona przez Skanska przebudowa DW 728 na odcinku Łopuszno – Małogoszcz została wyróżniona w tegorocznej edycji konkursu Państwowej Inspekcji Pracy „Buduj bezpiecznie”.

Źródło: skanska.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Avatar
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.