Nowy biurowiec Monday Development

Nowy biurowiec Monday Development
Możliwość komentowania Nowy biurowiec Monday Development została wyłączona, 10/07/2013, przez␣, w␣biurowe, handlowe, komercyjne, nieruchomości, Poznań, sprzedaż, wielkopolskie, wynajem

Poznańska firma Monday Development z początkiem 2014 roku rozpocznie realizację kameralnego budynku biurowego u zbiegu ulic Małe Garbary i Bóżnicza w Poznaniu. To już kolejny tego typu obiekt realizowany przez dewelopera w stolicy Wielkopolski.

Bóżnicza_01

Planowana inwestycja stanowić będzie siedmiokondygnacyjny budynek biurowy o łącznej powierzchni użytkowej ok. 1150 mkw. – Wybór przeznaczenia nieruchomości na cele biurowe został podyktowany jej doskonałą lokalizacją – w ścisłym centrum miasta, w sąsiedztwie Starego Rynku – mówi Piotr Kasprowicz, Dyrektor Sprzedaży Monday Development. – Przy ul. Bóżniczej planujemy zrealizować kameralny budynek biurowy wyróżniający się ciekawą architekturą, w której dominować będą duże przeszklenia. Standardem i funkcjonalnością obiekt zbliżony będzie do zrealizowanego przez Monday Development projektu Piątkowska 116, który  uhonorowany został nagrodą JAKOŚĆ ROKU 2012 – dodaje. Na parterze budynku zaplanowano lokal handlowy z doskonałą ekspozycją od strony ul. Solnej. Na wyższych kondygnacjach powstaną lokale biurowe o powierzchniach od 75 do 120 mkw. W obiekcie znajdzie się również recepcja oraz miejsca postojowe w hali garażowej. Atutem dla firm lokujących biuro w nowym budynku jest także dogodne połączenie z innymi dzielnicami Poznania, które zapewniają wielopasmowe ulice Garbary oraz Małe Garbary, Solna i Estkowskiego. Łatwy dojazd z miejsca inwestycji do innych części miasta umożliwia również komunikacja miejska.

Podobnie jak w budynku przy ul. Piątkowskiej biura oferowane będą na sprzedaż. Jest to unikatowa dla biurowców tej klasy oferta, ponieważ w większości obiektów o podobnym standardzie biura oferowane są jedynie na wynajem. Dla firm o ugruntowanej pozycji rynkowej i stabilnej sytuacji finansowej zakup biura na siedzibę firmy jest długofalowo zdecydowanie korzystniejszą finansowo opcją. Stąd duże zainteresowanie potencjalnych nabywców tego typu ofertą.

Obecnie trwają prace przygotowujące inwestycje. Został już opracowana koncepcja architektoniczna, trwa uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń oraz uzgodnienia z dostawcami mediów. Spółka planuje rozpoczęcie budowy biurowca na początku 2014 r. Toczą się już rozmowy z potencjalnymi nabywcami.

Omnie Michał Bachorz

Absolwent politologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza o specjalnościach marketing polityczny oraz dziennikarstwo. Ponadto studiował na Wydziale Politologii Uniwersytetu Warszawskiego i Universidade Nove de Lisboa w Portugalii. W swym dorobku ma praktyki w Teleexpressie, Telekurierze w TVP 3 Poznań, Radiu Afera, a także Gazecie Goleniowskiej. Jako PR-owiec zaczynał w ARW Image PR w Poznaniu, zajmował się branżą węgla brunatnego, chemią budowlaną i tematyką deweloperską.