Nowa-stara nazwa targowiska przy ul. Grójeckiej

Nowa-stara nazwa targowiska przy ul. Grójeckiej
Możliwość komentowania Nowa-stara nazwa targowiska przy ul. Grójeckiej została wyłączona, 26/01/2015, przez␣, w␣budownictwo, Headline, inwestycje, Ochota, Warszawa

Nazwę „Zieleniak” ma otrzymać zmodernizowane targowisko przy ul. Grójeckiej w Warszawie. O powrocie do starej nazwy zdecydował sondaż przeprowadzony wśród kupujących i sprzedających na tym terenie.

41 proc. osób biorących udział w sondażu, zaproponowało nazwę „Zieleniak” lub wariacje z nią związane (Zieleniak na Banacha, Nowy Zieleniak). Sondaż został przeprowadzony na koniec 2014 roku na grupie 120 osób – zarówno sprzedających, jak i kupujących. Sondaż, na zlecenie Urzędu m.st. Warszawy, przeprowadziła Fundacja na Rzecz Wspólnot Lokalnych „Na miejscu”.

Nowe targowisko to obszerna jednokondygnacyjna hala o powierzchni przekraczającej 2 tys. mkw., z podwyższoną o jedną kondygnację częścią wzdłuż ul. Grójeckiej. Nad halą zabłyśnie neon z nową nazwą „Zieleniak”. Obok hali powstaje częściowo zadaszony plac targowy o powierzchni blisko 2 tys. mkw.

Więcej informacji o inwestycjach znajdziesz TUTAJ

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

 

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Avatar
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.