Nie brakuje chętnych na wynajem lokali w centrum Warszawy

Nie brakuje chętnych na wynajem lokali w centrum Warszawy

Wysokie czynsze w centrum stolicy nie odstraszają najemców. Pustostany w tej części miasta to duża rzadkość – nawet jeśli dany lokal stoi nieużywany przez kilka miesięcy raczej wynika to z niejasnej sytuacji prawnej niż z braku zainteresowania. Najwyższe stawki czynszowe obowiązują przy Nowym Świecie, Chmielnej, placu Trzech Krzyży. Z wynajmem nie ma jednak żadnego problemu.

Eksperci informują, że ogólna sytuacja w sektorze wynajmu nieruchomości handlowo-usługowych jest bardzo dobra, a chętnych na wynajem jest więcej niż dostępnych lokali. Największą popularnością cieszą się sklepy z dużymi witrynami o powierzchni ok. 50-70 mkw. albo 100-200 mkw. Za najatrakcyjniejsze lokale w centrum trzeba płacić miesięcznie przynajmniej 200 zł za mkw.

Źródło: www.ekonomia24.pl

Photo by DocentX (CC-BY)

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.

Jeden komentarz

  1. Gaga
    Luty 22nd, 2012 0:02

    Lokale atrakcyjne, tylko ceny wysokie… do tego jeszcze trzeba doliczyć parking za 1 strefę – bardzo duże koszty… lepiej by wyszedł zakup, tylko kto da taki kredyt wysoki;]?