Najdroższy lokal, jaki sprzedano w stolicy w ubiegłym roku kosztował 34 tys. zł/mkw.

Najdroższy lokal, jaki sprzedano w stolicy w ubiegłym roku kosztował 34 tys. zł/mkw.
Możliwość komentowania Najdroższy lokal, jaki sprzedano w stolicy w ubiegłym roku kosztował 34 tys. zł/mkw. została wyłączona, 16/12/2015, przez␣, w␣apartamenty, ceny, finanse, Headline, infrastruktura, mieszkania, mieszkaniowe, Warszawa

W ubiegłym roku najdroższy lokal, jaki sprzedano w Warszawie kosztował 34 tys. zł za 1 mkw. i znajdował się przy ul. Parkowej — poinformował w Pulsie Biznesu Arkadiusz Wojciechowski, dyrektor zarządzający Poland Sotheby’s International Realty.

Jak już informowaliśmy, wartość rynku dóbr luksusowych w tym roku wyniosła 14,3 mld zł, z czego 1 mld zł dotyczył rynku nieruchomości. Polacy chętniej kupują apartamenty, więc deweloperzy częściej je budują.

Puls Biznesu przytacza również badania Knight Frank – wynika z nich, że tylko w Hongkongu gorzej wygląda sytuacja finansowa osób urodzonych po 1982 r. niż w Warszawie. Problemy finansowe mogą mieć również ich rodzice. Co za tym idzie – nie każdego stać na własne „M”.

Cały artykuł znajdziesz TUTAJ

Źródło: www.pb.pl

fot. pixabay.com

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.