Na trasie do Szyman pociągi mają się pojawić na początku 2016 roku

Na trasie do Szyman pociągi mają się pojawić na początku 2016 roku
Możliwość komentowania Na trasie do Szyman pociągi mają się pojawić na początku 2016 roku została wyłączona, 21/10/2015, przez␣, w␣budownictwo, Headline, infrastruktura, inwestycje, Olsztyn

Pociągi na trasie do Szyman mają się pojawić w styczniu 2016 roku. Koszt uruchomienia tego połączenia to 1,2 mln zł. Pasażerowie jadący na lotnisko będą mogli skorzystać z szynobusu, do którego w razie potrzeby będzie można doczepić dodatkowy wagon.

Podróż takim szynobusem z Olsztyna będzie trwała ok. 45 minut przy prędkości 110 km/h. Linię mają obsługiwać Przewozy Regionalne, które deklarują, że dostosują częstotliwość linii do potrzeb związanych z obsługą lotniska.

Ponad 155 mln zł stanowi dofinansowanie unijne na całą inwestycję w Szymanach. Łączna kwota inwestycji to 205 mln zł. Aby dotacja unijna nie przepadła, budowa musi się zakończyć jeszcze w tym roku.

Źródło: rynekinfrastruktury.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.