Na rewitalizację terenów po byłej stoczni w Gdyni wydano już 100 mln zł

Na rewitalizację terenów po byłej stoczni w Gdyni wydano już 100 mln zł
Możliwość komentowania Na rewitalizację terenów po byłej stoczni w Gdyni wydano już 100 mln zł została wyłączona, 18/12/2014, przez␣, w␣budownictwo, drogi, Facebook, Gdynia, Headline, infrastruktura, inwestycje, publiczne

Na terenach po zlikwidowanej Stoczni Gdynia SA powstaje nowoczesne centrum przemysłowo-biznesowe pod nazwą Bałtycki Port Nowych Technologii. Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna na rewitalizację tych terenów wydała już prawie 100 mln zł.

Prace na powierzchni prawie 200 ha trwają już 2,5 roku i mają się zakończyć w IV kwartale 2015 roku. Celem modernizacji infrastruktury drogowej, energetycznej, wodno-kanalizacyjnej jest przyciągnięcie inwestorów na tereny po zlikwidowanej stoczni.

W środę do użytku zostało oddane rondo, które jest nowym wjazdem na tereny stoczniowe w Gdyni. Kolejne inwestycje, m.in. modernizację ulicy (tzw. serwisówki) biegnącej wzdłuż terenów stoczniowych ma zrealizować miasto.

Więcej informacji o inwestycjach znajdziesz TUTAJ

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Avatar
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.