Na co uważać przy zakupie mieszkania w MdM?

Na co uważać przy zakupie mieszkania w MdM?
Możliwość komentowania Na co uważać przy zakupie mieszkania w MdM? została wyłączona, 26/01/2016, przez␣, w␣architektura i design, budownictwo, deweloperzy, Headline, kredyty, MdM, mieszkania, nieruchomości

Na co należy uważać podczas zakupu mieszkania w programie Mieszkanie dla Młodych? Home Broker radzi, aby klienci uważali na  sposób wyliczania powierzchni mieszkania i wyznaczania ceny metra kwadratowego.

Aby kupić mieszkanie z dofinansowaniem z programu MdM należy znaleźć lokum, które mieści się w limitach cenowych i spełnia warunek powierzchni. Ci, którzy kupują mieszkanie powinni wiedzieć, że  do powierzchni użytkowej nieruchomości nie wlicza się tak zwanych „pomieszczeń przynależnych”, czyli balkonu, garażu, piwnicy czy komórki lokatorskiej. Spiżarnia czy schody wewnętrzne są już wliczane do powierzchni użytkowej nieruchomości.

Jak przypomina Home Broker to, że pomieszczenia przynależne nie są wliczane do powierzchni użytkowej mieszkania, nie znaczy, że nie uwzględnia się ich przy wyznaczaniu ceny podczas kupowania mieszkania w programie MdM.

Całą poradę znajdziesz TUTAJ

źródło: homebroker.pl

fot.pixabay.com

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.